Hvem er vi?

På mail og telefon vil du primært møde Josefine og Catharina. Vi står klar med information og gode råd, og er med til at sikre at du får et fantastisk udvekslingsophold.

Catharina er Country Manager for into. Hun er vores salg- og marketing ansvarlige. Hun tager sig af kontakten med into‘s udvekslingselever, internationale samarbejdspartnere, og administration. Catharina har selv været udvekslingsstudent i USA, samt værtsmor for en student, medens hendes egen datter var på udveksling. Dette har bidraget til hendes indsigt i branchen, og brede forståelse for udveksling.

Josefine er Student Administration Manager og Marketing Manager. I 2014/15 var Josefine selv på udvekslingi Arizona i USA. Derfor er hun ofte sparringspartner for vores elever i forbindelse med ansøgningen, eller under udvekslingen hvis eleverne ønsker at snakke.

Udover at være i kontakt med elever og forældre, er hun ansvarlig for alle into‘s interviewere. Disse er en række medarbejdere/returnees bosat over hele Danmark. Interviewerne hjælper into med at interviewe og mødes med nye udvekslingselever og deres forældre. Deved kan into garantere, at du får en personlig kontakt og skræddersyet vejledning når du skal planlægge dit udenlandsophold.

Vores interviewere:

Kimi Kreilgaard, København og Varde, Jylland
Tidligere udvekslingsstudent med into i Brasilien 2014
kimi.kreilgaard@into-highschool.dk

Emma Ellitsgaard, Holbæk og Sjælland.
Tidligere udvekslingsstudent med into i USA 2016
emma.ellitsgaard@into-highschool.dk

Hannibal Vad, København
Tidligere udvekslingsstudent med into i USA 2016
hannibal.vad@into-highschool.dk

Maja Andersson, København
Tidligere udvekslingsstudent med into i USA 2016
maja.andersson@into-highschool.dk

David Nitze, København
Tidligere udvekslingsstudent med into i Canada 2011   
david.nitze@into-highschool.dk

Olivia Milred Søndergaard, Nord- og Østjylland
Tidligere udvekslingsstudent med into i England 2016   
olivia.sondergaard@into-highschool.dk

Caoimhe Willemoës Fyn, Odense

Tidligere udvekslingsstudent med into i USA 2012   
caoimhe.willemoes@into-highschool.dk

Laura Witt, København
Tidligere udvekslingsstudent med into i USA 2017   
laura.witt@into-highschool.dk

Nickey Ramirez, Fyn
Tidligere udvekslingsstudent med into i Spanien 2016  
nickey.ramirez@into-highschool.dk

Nikoline Marie Nielsen, Østsjælland, Køge
Tidligere udvekslingsstudent med into i England 2016   
nikoline.nielsen@into-highschool.dk

Emilie Rahr Zacharias, København
Tidligere udvekslingsstudent med into i USA 2017   
emilie.zacharias@into-highschool.dk

into har desuden en lang række af Returnees, som har været udvekslingsstudenter forskellige steder i verden, og dem kan du altid få en snak med hvis du ønsker at høre mere om et specifikt program/destination.

 
Catharina H. Kristensen

Catharina H. Kristensen

Country Manager

 
 
 

77 34 77 08

Josefine Hove Kristensen

Josefine Hove Kristensen

Student/Marketing Manager

 
 
 

77 34 77 08

Nikolaj Jespersen Råberg

Nikolaj Jespersen Råberg

Financial Analyst/Student administration

 
 
 

77 34 77 08

Sophia Sparring

Sophia Sparring

SoMe ansvarlig

 
 
 

77 34 77 08